Տերտերյանը կարևորել է համայքների լիազորությունների ապակենտրոնացումը
ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակի գնահատման առաքելության թիմի (SDC) ղեկավար Ֆիլիպ Դե Լեների գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին՝ շնորհակալություն հայտնելով տասնամյակների պատմություն ունեցող համագործակցության համար։ Նախարաի տեղակալը բարձր է գնահատել տարբեր ծրագրերում ցուցաբերած բովանդակային աջակցությունը և շեշտել, որ Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակը (SDC) մշտապես աջակցել է ՀՀ-ում ժողովրդավարության կայացմանը։
Խոսելով ՀՀ-ում համայնքների խոշորացումից, դրանց զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներից, առկա խնդիրներից, Վաչե Տերտերյանը կարևորել է համայքների լիազորությունների ապակենտրոնացման գործընթացը։
Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակի գնահատման առաքելության թիմի ներկայացուցիչներրը նշել են, որ պատրաստակամ են ծրագրերի իրագործմանը և կայացմանը նպաստելու հարցում։

Vache Terteryan highlighted the process of decentralization of community powers
RA Deputy Minister of ICT Vache Terteryan received the delegation headed by Philippe De Lenner, head of the assessment mission team (SDC) of the Swiss Cooperation Office in the South Caucasus.
The deputy minister welcomed the guests and thanked them for decades of cooperation. The deputy minister highly appreciated the substantive support provided in various programs and emphasized that the Swiss Cooperation Office (SDC) has always supported the establishment of democracy in Armenia.
Speaking about the enlargement of communities in RA, the work being done to develop them, and the existing problems, Vache Terteryan highlighted the process of decentralizing community powers.
The Swiss Cooperation Office's assessment mission team representatives stated that they are ready to contribute to the program's implementation and establishment.