Գերիների հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովը նիստ է արել
2024թ. հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանն անդրադարձավ անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվեցին բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվեցին ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

The interdepartmental committee on prisoners held a session
The next session of the interdepartmental commission dealing with issues of captives, hostages, and missing persons (whose whereabouts are unknown) was held on October 25, 2024, under Armen Abazyan, director of the RA National Security Service.
During the session, the chairman of the commission, the director of the RA National Security Service, A. Abazyan, referred to the work done to determine the fate of the missing persons.
The results of the work done in the cases of enforced disappearance and the measures to be taken were summarized.
Then, the suggestions presented on behalf of the parents were discussed, and appropriate decisions were made.