ԵՄ-ին անդամակցելու հարցով հավաքվել է անհրաժեշտ 50.000 ստորագրություն
ԵՄ-ին անդամակցելու հարցով հանրաքվե անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաքի արդյունքում հավաքվել է նվազագույն անհրաժեշտ 50.000 ստորագրություն: Այս մասին Radar Armenia-ին տեղեկացրեց «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման Բաբաջանյանը։
Հիշեցնենք, որ «Եվրոպայի միությանը Հայաստանի անդամակցության գործընթացի մեկնարկի» մասին օրինագիծը խորհրդարան հասցնելու համար նախաձեռնող քաղաքական ուժերը պետք է 60 օրում՝ մինչև նոյեմբերի 14-ը, 50,000 ստորագրություն հավաքեին։
Եթե նախագիծը հասնի ԱԺ ու մերժվի, ապա երկրորդ փուլով այն կդրվի հանրաքվեի, բայց այս անգամ արդեն 60 օրում պետք է 300,000 քաղաքացի ստորագրի:

The necessary 50,000 signatures have been collected for EU membership
The signature collection and the demand to hold a referendum on EU membership collected the minimum necessary 50,000 signatures. Arman Babajanyan, the chairman of the "For the Republic" party, informed Radar Armenia.
It should be noted that the initiating political forces had to collect 50,000 signatures in 60 days, until November 14, to bring the bill on "Starting the process of Armenia's accession to the European Union" to the parliament.
If the draft reaches the National Assembly and is rejected, it will be put to a referendum in the second stage, but this time, 300,000 citizens must sign it in 60 days.