Ամերիկյան կողմը կշարունակի աջակցությունը ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխմանը
ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 16-ին հանդիպել է ԱՄՆ ԶՈՒ շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Չարլզ Բրաունի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։ Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում զարգանում է։
Ամերիկյան կողմը նշել է, որ կշարունակի իր աջակցությունը ՀՀ ԶՈՒ կերպափոխման և բարեփոխումների ընթացքին։
Քննարկվել և կարևորվել է համատեղ անցկացվող միջոցառումների շարունակականությունը, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

Американская сторона продолжит поддерживать реформу ВС РА
16 октября в рамках своего рабочего визита в США первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных Сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с председателем Объединенного комитета начальник штаба вооруженных сил США генералом Чарльзом Брауном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес. Обе стороны отметили, что сотрудничество Армения-США в сфере обороны развивается.
Американская сторона отметила, что продолжит оказывать поддержку модернизации и реформированию Вооружённых Сил РА.
Обсуждалась и подчеркивалась преемственность совместных мероприятий, также был затронут ряд вопросов, касающихся региональной безопасности.