Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման պայմանագիրը կնքվել է
ՀՀ Կառավարության և «Ռենշինի» համատեղ նախագիծը՝ Համաշխարհային Առևտրի կենտրոն Երևանը հոկտեմբերի 16-ին համագործակցության պայմանագիր է կնքել հեղինակավոր Colliers ընկերության հետ։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի կողմից պայմանագիրը ստորագրել է գործադիր տնօրեն և կառավարման խորհրդի նախագահ Արտաշես Տոնոյանը, իսկ Colliers, Middle East & India ընկերության կողմից՝ նախագահ և կառավարիչ-տնօրեն Սանկեյ Պրասադը: Պայմանագրի ստորագրման արարողությանը ներկա է եղել նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանի և Colliers-ի միջև այս նշանակալի համագործակցության շնորհիվ Հայաստանի ներդրումային և կոմերցիոն անշարժ գույքի ոլորտը նոր մոտեցումներ կունենա՝ կառուցապատման և քաղաքաշինական նախագծերի մշակման և կառավարման տեսանկյունից, ինչն էապես կանդրադառնա ոլորտի և տնտեսության զարգացման վրա։
«Ուրախ ենք, որ Հայաստանում իրականացվող այս խոշորամասշտաբ ծրագիրը հետաքրքրել է համաշխարհային առաջատար այս ընկերությանը։ Հայաստանի կառավարությունը հետամուտ է լինելու, որ նաև Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան նախագծի միջոցով մեր երկիրը ներդրումների համար է՛լ ավելի գրավիչ և հետաքրքրական դառնա», - նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևանը պետական-մասնավոր համագործակցությամբ ամենախոշոր նախագիծն է Հայաստանում, որն իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և «Ռենշին» քաղաքաշինական-ներդրումային ընկերության կողմից։ Այն առաջարկելու է նորագույն, բազմաֆունկցիոնալ անշարժ գույք՝ կոմերցիոն, գրասենյակային, հյուրանոցային տարածքներով, խանութներով և ցուցասրահներով։

The contract for the construction of the World Trade Center has been signed
On October 16, the joint project of the RA Government and "Renshin" World Trade Center Yerevan signed a cooperation agreement with the prestigious Colliers company.
The contract was signed by Artashes Tonoyan, Executive Director and Chairman of the Management Board, on behalf of World Trade Center Yerevan, and Sankey Prasad, President and Managing Director, on behalf of Colliers, Middle East & India. RA Economy Minister Gevorg Papoyan was also present at the contract signing ceremony.
Thanks to this significant partnership between World Trade Center Yerevan and Colliers, Armenia's investment and commercial real estate sector will have new approaches to developing and managing construction and urban development projects, which will significantly affect the industry's and economy's development.
"We are glad that this large-scale project implemented in Armenia is of interest to this world-leading company. The Armenian government will pursue the idea that our country will become even more attractive and interesting for investments through the World Trade Center Yerevan project," said RA Economy Minister Gevorg Papoyan.
World Trade Center Yerevan is the largest public-private partnership project in Armenia, implemented by the Government of the Republic of Armenia and Renshin Urban Development and Investment Company. It will offer state-of-the-art, multifunctional real estate with commercial, office, hotel spaces, shops, and showrooms.