Team-ը շարունակում է ներդրումներ անել AI տեխնոլոգիաների զարգացման համար
Team Telecom Armenia-ի աջակցությամբ տեղի ունեցավ AI Conf 2024-ը` Հայաստանի ամենամեծ արհեստական բանականության համաժողովը, որը մեկ հարկի տակ էր համախմբել արհեստական բանականության ոլորտի մասնագետներին, տելեկոմ և ֆինանսաբանկային ոլորտների ներկայացուցիչներին։
Միջոցառմանը բացման խոսքով ելույթ ունեցավ Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը՝ նշելով, որ ընկերությունը կարևոր ներդրումներ է անում, որոնք սպասարկելու են AI տեխնոլոգիաներին և նպաստելու են դրանց օգտագործման ծավալների մեծացմանը։
Միջոցառման նպատակն էր քննարկել և հասկանալ, թե ինչ քայլեր է անում Հայաստանը AI տեխնոլոգիաների կիրառման ուղղությամբ և ինչպես են տարբեր ոլորտների ընկերություններ սկսել օգտագործել դրանք։
«Կառուցելով պրոդուկտը արհեստական բանականության միջոցով» պանելային քննարկմանը ընթացքում Team Telecom Armenia-ի պրոդուկտների և վիճակագրության բաժնի ղեկավար Վասիլի Պիսարևը ներկայացրեց, թե ինչպես են ընկերությունում AI-ը օգտագործում նոր պրոդուկտներ մշակելու և մարքեթինգային արշավներ իրականացնելու համար։

Team continues to invest in the development of AI technologies
With the support of Team Telecom Armenia, AI Conf 2024 took place. It is the largest artificial intelligence conference in Armenia, bringing together experts in the field and telecom and financial banking sector representatives under one roof.
Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia, made an opening speech at the event, noting that the company is making significant investments that will serve AI technologies and contribute to the increase in their use.
The event aimed to discuss and understand Armenia's steps toward using AI technologies and how companies in different fields have started using them.
During the panel discussion "Building a Product with Artificial Intelligence," Vasili Pisarev, Head of Product and Statistics at Team Telecom Armenia, presented how the company uses AI to develop new products and implement marketing campaigns.