Կայացել է Հայ-էմիրաթական երկրորդ գործարար համաժողովը
Հոկտեմբերի 9-ին Աբու Դաբիի առևտրի պալատում կայացել է Հայ-էմիրաթական երկրորդ գործարար համաժողովը, հայտնում են Էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Համաժողովին ընդառաջ կայացել է հայկական պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղար Հայկազ Նասիբյանի և ԱՄԷ ֆեդերալ առևտրի պալատի գլխավոր քարտուղար Հումայդ բին Սալեմի հանդիպումը: Ներկա են եղել նաև ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարարության ներկայացուցիչ, միջազգային առևտրի հարցերով նախարարի տեղակալի օգնական Ջումա Մոհամեդ Ալ Կայթը, Աբու Դաբիի առևտրի և արդյունաբերության պալատի տնօրեն Ահմեդ Խալիֆա Ալ Կուբայսին, ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը և Հայաստանում ԱՄԷ դեսպան Նարիման Ալ Մուլլան:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության տպավորիչ աճը, որն արդեն հատել է 4,2 մլրդ ԱՄՆ դոլարի շեմը:

Состоялся второй Армяно-Эмиратский бизнес-форум
9 октября в Торгово-промышленной палате Абу-Даби состоялся второй армяно-эмиратский бизнес-форум, сообщает министерство экономики.
Накануне конференции состоялась встреча главы армянской делегации, генерального секретаря Министерства экономики РА Айказа Насибяна и генерального секретаря Федеральной торговой палаты ОАЭ Хумайда бин Салема. Также присутствовали представитель Министерства экономики ОАЭ, помощник заместителя министра международной торговли Джума Мохамед Аль Кайт, директор Торгово-промышленной палаты Абу-Даби Ахмед Халифа Аль Кубаиси, посол РА в ОАЭ Карен Григорян и посол ОАЭ в Армения Нариман Аль Мулла.
Собеседники высоко оценили впечатляющий рост товарооборота между двумя странами, который уже превысил порог в 4,2 миллиарда долларов США.