Երևանը մեր հավաքական նկարագրի ու դիմագծի արտահայտությունն է․ նախագահ
Երևանը մեր երկրի այցեքարտն ու խորհրդանիշն է իր հազարամյա պատմությամբ և մերօրյա զարթոնքով, և պատահական չէ, որ հաճախ պետությունն ու մայրաքաղաքը նույնանում են ինչպես օտարների, այնպես էլ աշխարհի բոլոր անկյուններում գտնվող հայերի ընկալումներում:
Իր հիմնադրման երրորդ հազարամյակին մոտեցող մեր քաղաքը, սակայն նաև հոգատարություն, սեր և պատասխանատվություն է պահանջում, որովհետև ինչպես պետությանն ու երկրին, այնպես էլ Երևանին բավարար չեն միայն բառերով արտահայտված զգացմունքները:
Երևանը սկսվում է մեր տնից, բակից ու փողոցից և բոլորիս ձգտումը՝ ունենալ առողջ, հարմարավետ, հաճելի ու ժամանակակից քաղաք պետք է մեկնարկի հենց այդտեղից:
Երևանը մենք ենք, մեր քաղաքացիները, որովհետև միայն շենքերը, այգիները կամ փողոցները բավարար չեն քաղաք կոչվելու համար:
Երևանը մեր հավաքական նկարագրի ու դիմագծի արտահայտությունն է, իսկ Երևանի հազարամյա հոբելյանը` հերթական առիթը լիաթոք ուրախանալու, հպարտանալու և միաժանակ խորհելու՝ օրեցօր, տարեցտարի ավելի գեղեցիկ, ավելի ուրախ ու բարգավաճ քաղաք ունենալու համար:

Yerevan is the expression of our collective profile and face. President
Yerevan is the visiting card and symbol of our country, with its thousand-year history and awakening today, and it is no coincidence that the state and the capital are often identified in the perceptions of foreigners and Armenians from all corners of the world.
However, approaching the third millennium of its foundation, our city also requires care, love, and responsibility because feelings expressed in words alone are not enough for the state, the country, and Yerevan.
Yerevan starts from our house, yard, and street, and the aspiration of all of us to have a healthy, comfortable, pleasant, and modern city should start from there.
Yerevan is us, our citizens because buildings, parks, or streets are not enough to be called a city.
Yerevan is the expression of our collective profile and face, and Yerevan's thousand-year jubilee is another occasion to fully rejoice, be proud, and think about having a more beautiful, happier, and prosperous city day by day, year by year.