Team Talks փոդքասթը WCIT-ի մասնակից դարձրեց բոլոր ցանկացողներին
Team Telecom Armenia-ի աջակցությամբ հոկտեմբերի 4-ից 7-ը Երևանում կայացավ տարվա ամենասպասված տեխնոլոգիական միջոցառումը՝ Նորարարության և տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովը՝ WCIT2024/DigiTec-ը, «ՄՏՔԻ ՈՒԺԸ․ Արհեստական բանականություն՝ սահմաններից այն կողմ՝ էթիկայի շրջանակներում» խորագրով։
Միջոցառման գլխավոր տեխնոլոգիական գործընկեր Team Telecom Armenia-ն իր տաղավարում անցկացրեց Team Talks փոդքասթը՝ հյուրընկալելով մի շարք հեղինակավոր բանախոսների՝ ի դեմս Nvidia Omniverse-ի և սիմուլյացիոն տեխնոլոգիաների ուղղությամբ ընկերության փոխնախագահ Ռև Լեբարեդեանի, Agenus և COAF հիմնադիր Գարո Արմենի, intent.ai-ի համահիմնադիր և տեխնիկական տնօրեն Հարութ Մարտիրոսյանի և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի։ Team Talks-ի շրջանակում ելույթ ունեցան նաև ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը, տնօրենների խորհրդի նախագահ և ԱՏՁՄ նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը։
Team Talks-ի շրջանակում բանախոսները բազմաբովանդակ քննարկում ծավալեցին Հայաստանում բարձր տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության զարգացման արդի միտումների և նախադրյալների վերաբերյալ, ինչպես նաև ընդգծեցին նորարարությունների ներդրման կարևորությունը և ինովացիոն ոլորտում առկա հեռանկարները։ Team Telecom Armenia-ի Յություբյան ալիքով և Ֆեյսբուքյան էջով ուղիղ հեռարձակման շնորհիվ Team Talks-ը WCIT-ի մասնակից դարձրեց բոլոր ցանկացողներին։
«Հարկ է ևս մեկ անգամ ընդծել, որ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացումն ունի ռազմավարական նշանակություն` ինչպես տեխնոլոգիական առաջընթացի, այնպես էլ ՀՀ տնտեսության վրա ունեցած իր ազդեցության տեսանկյունից։ Ունենալով մեր գործունեության հիմքում այս տեսլականը՝ առաջնային է հնարավորին չափ նպաստել և բաղկացուցիչ մաս դառնալ այդ կարևոր առաքելության իրագործմանը», - նշում է Team Telecom Armenia–ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
WCIT2024/DigiTec 2024-ի շրջանակում Հայաստան էին ժամանել ներդրողներ աշխարհի տարբեր երկրներից, նշանավորվել են մի շարք պայմանավորվածություններ, որոնք միտված են Հայաստանյան ՏՀՏ ոլորտում տեխնոլոգիական և նորարարական առաջընթացի ապահովմանը։
Հայաստանում երկրորդ անգամ տեղի ունեցած համաշխարհային IT կոնգրեսի շրջանակում Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության և Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Եսայանի հրավերով Հայաստան այցելեց «Լիոնել Մեսսի մենեջմենթ»-ի տնօրեն և Play Time Ventures-ի հատուկ խորհրդատու Ռոդրիգո Մեսսին: Այցելության հիմնական նպատակն էր Հայաստանում ապորտի, մեդիայի և տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարների քննարկումը և արդի միտումների բացահայտումը։

The Team Talks podcast has made WCIT a part of anyone who wants to
With the support of Team Telecom Armenia, the most anticipated technology event of the year took place in Yerevan from October 4 to 7, the World Conference on Innovation and Technology, WCIT2024/DigiTec, "THE POWER OF MIND: "Artificial intelligence beyond borders, within the framework of ethics."
The leading technology partner of the event, Team Telecom Armenia, held the Team Talks podcast at its booth, hosting a series of distinguished speakers, represented by the company's vice president of Nvidia Omniverse and simulation technologies Rev Lebaredian, Agenus and COAF founder Garo Armen, co-founder of intent.ai and technical director Harut Martirosyan and artistic director and chief conductor of the State Symphony Orchestra of Armenia Sergey Smbatyan. The company's general director, Hayk Yesayan, the chairman of the board of directors, and the president of ATSM, Alexander Yesayan, also spoke in the framework of Team Talks.
In the framework of Team Talks, the speakers held a multi-content discussion on the current trends and prerequisites for developing high technologies and artificial intelligence in Armenia. They also emphasized the importance of introducing innovations and the existing prospects in the field of innovation. Thanks to the live broadcast on Team Telecom Armenia's YouTube channel and Facebook page, Team Talks made WCIT a participant for everyone.
"It is necessary to emphasize once again that the development of the high-tech sector is of strategic importance, both from the point of view of technological progress and its impact on the RA economy. Having this vision as the basis of our activity, it is paramount to contribute as much as possible and become an integral part of implementing that important mission," says Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia.
In the framework of WCIT2024/DigiTec 2024, investors from different countries of the world arrived in Armenia and a number of agreements aimed at ensuring technological and innovative progress in the country's ICT sector were marked.
Rodrigo Messi, director of "Lionel Messi Management" and special consultant of Play Time Ventures, visited Armenia at the invitation of Alexander Yesayan, chairman of the board of directors of the Union of Leading Technologies Enterprises and Team Telecom Armenia, within the framework of the second World IT Congress held in Armenia. The primary purpose of the visit was to discuss the prospects for the development of export, media, and technologies in Armenia and to identify current trends.