Ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը հյուրընկալել է բժշկական գիտությունների դոկտոր, նյարդաբանության պրոֆեսոր, գիտնական Յես Օլեսենին: Հանդիպման ընթացքում Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության և «Ցավի բժշկության ազգային ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման և համագործակցության հուշագիր:
Համագործակցությունը կնպաստի ընթացող կրթական, բժշկագիտական և առողջապահական բարեփոխումներին: Կողմերն իրենց ջանքերը կուղղեն բժիշկների, ուսանողների, դասախոսների, մանկավարժների, գիտական աշխատողների մասնագիտական որակների բարելավմանն ու որակավորման շարունակական բարձրացմանը:
Համատեղ ծրագրեր կիրականացվեն ցավի բժշկության ոլորտում՝ կլինիկական գիտության, հանրային առողջության, կրթական համակարգը հզորացնելու նպատակով:

Подписан меморандум о сотрудничестве
Заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян принял доктора медицинских наук, профессора неврологии, ученого Йес Олесена. В ходе встречи был подписан меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между управлением здравоохранения мэрии Еревана и общественной организацией «Национальная ассоциация медицины боли».
Сотрудничество будет способствовать продолжающимся реформам в сфере образования, медицины и здравоохранения. Стороны направят свои усилия на повышение профессиональных качеств врачей, студентов, профессоров, педагогов, научных работников и постоянное повышение их квалификации.
Будут реализованы совместные программы в области медицины боли для укрепления клинической науки, здравоохранения, системы образования.