Սուրբ Գայանե եկեղեցուց գողություն են կատարել
Էջմիածնի Սուրբ Գայանե եկեղեցուց շուրջ 300 հազար դրամ են գողացել։ Անհայտ անձը եկեղեցի է մտել բաց պատուհանից և, կոտրելով գանձանակը, գողություն արել։
Radar Armenia-ն քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ դեպքը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 3-ի գիշերը։
«Գողությունը կատարվել է եկեղեցու գանձանակից, նախնական տվյալներով՝ գողացել են շուրջ 300 հազար դրամ։ Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ քրեական օրենսգրքի 254-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով։ Նախնական տվյալներով՝ հանցավոր(ներ)ը եկեղեցի մուտք են գործել և հեռացել պատուհանով»,- ասացին ՔԿ-ից։
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանմանը՝ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ կատարելու և հանցագործություն կատարած անձին կամ անձանց ինքնությունը պարզելու, հայտնաբերելու վերաբերյալ։

Из церкви Святой Гаяне в Эчмиадзине было украдено около 300 тысяч драмов. Неизвестный проник в церковь через открытое окно и, взломав ящик для пожертвований, совершил кражу.
Как сообщили Radar Armenia в следственном комитете, инцидент произошел в ночь на 3 октября.
« Кража была совершена из ящика для пожертвований церкви, по предварительным данным, было украдено около 300 тысяч драмов. Возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 254 Уголовного кодекса. "По предварительным данным, преступник(и) проник в церковь и вышел через окно ", - сказали в СК.
Соответствующему подразделению полиции дано указание провести оперативно-розыскные мероприятия и установить личность лица или лиц, совершивших преступление.