Մեր նպատակն է աջակցել Հայաստանի վերափոխմանը առաջադեմ բարձր տեխնոլոգիաների կենտրոնի
ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը նպաստում է Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի հզորացմանը և խթանում տնտեսական զարգացումը։
Հպարտ ենք հայտարարել, որ ԱՄՆ ՄԶԳ-ն հովանավորում էր ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ը՝ «Տնտեսական հիմքեր հանուն դիմակայուն Հայաստանի» ծրագրի միջոցով:
«Մենք շարունակում ենք հանձնառու լինել Հայաստանի տնտեսական դիմակայունության ամրապնդմանը, իսկ բարձր տեխնոլոգիաների զարգացող արդյունաբերությունը առանցքային նշանակություն ունի այդ նպատակին հասնելու համար: Մեր նպատակն է աջակցել Հայաստանի վերափոխմանը առաջադեմ բարձր տեխնոլոգիաների կենտրոնի, որը կխթանի զարգացումը ոչ միայն երկրի ներսում, այլև ողջ տարածաշրջանում ու աշխարհում»,- ասել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քվինը:
ԴիջիԹեք Էքսպո 2024-ի նման միջոցառումներն առանցքային են՝ խթանելու նորարարությունն ու կայունությունը բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում:

Our goal is to support the transformation of Armenia into an advanced high-tech center
The US Agency for International Development strengthens Armenia's technological sector and promotes economic development.
We proudly announce that USAID sponsored DigiTech Expo 2024 through the Economic Foundations for a Resilient Armenia program.
"We remain committed to strengthening Armenia's economic resilience, and the developing high-tech industry is key to achieving that goal. Our goal is to support the transformation of Armenia into an advanced high-tech center that will promote development within the country, throughout the region, and the world," said US Ambassador to Armenia Kvien.
Events like DigiTech Expo 2024 are vital to promoting innovation and sustainability in the high-tech industry.