ՀՀ նախագահը մասնակցել է Շոլցի աշխատանքային ճաշին
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է «Համբուրգի Կայունության համաժողովի» պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Համաժողովի բացմանը հաջորդել է Հանրապետության նախագահի և մասնակից երկրների նախագահների աշխատանքային ճաշը Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ:
Աշխատանքային ճաշի ընթացքում քննարկվել են գլոբալ խաղաղության, կայունության, անվտանգության ու զարգացման մարտահրավերներին դիմագրավելու հնարավորությունների և ուղիների վերաբերյալ հարցեր: Ընդգծվել է հանուն վերոնշյալ նպատակների իրականացման համընդհանուր ջանքերի մեկտեղման կարևորությունը:

The RA President participated in Sholtz's working lunch
During his working visit to the Federal Republic of Germany, President Vahagn Khachaturyan participated in the official opening ceremony of the Hamburg Sustainability Forum.
The conference's opening was followed by a working lunch with the President of the Republic, the presidents of the participating countries, and German Chancellor Olaf Scholz.
During the working lunch, questions about opportunities and ways to face the challenges of global peace, stability, security, and development were discussed. The importance of joint efforts to realize the above goals was emphasized.