Հայաստանում է ՆԱՏՕ-ի ռազմական շտաբի պետը
Աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Յանուշ Ադամչակի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հնարավորություններին։ Մատնանշվել են համագործակցության առավել նպատակահարմար ուղղությունները:
Հայկական կողմը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը: Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, և կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային ռազմաքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ:

Глава военного штаба НАТО находится в Армении
Прибывшая в Армению с рабочим визитом делегация во главе с начальником Международного военного штаба НАТО, генерал-лейтенантом Янушем Адамчаком 3 октября в административном комплексе министерства обороны РА провела двусторонние встречи с первым заместителем министра обороны РА, начальником Генерального штаба ВС, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном и начальником управления оборонной политики и международного сотрудничества МО РА Левоном Айвазяном.
В ходе встреч был обсужден широкий круг вопросов, в частности, был затронут нынешний ход сотрудничества Армения-НАТО и возможности его развития. Были отмечены наиболее целесообразные направления сотрудничества.
Армянская сторона представила ход реформ Вооруженных сил РА. Были обсуждены вопросы региональной безопасности, стороны обменялись также мнениями о международных военно-политических событиях.