ՄԹ դեսպանի հետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին, Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գծով գլխավոր հյուպատոս Քենան Պոլեոյին։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը։
Քննարկվել են զբոսաշրջության, ծառայությունների, առևտրի, ենթակառուցվածքների զագացման, ներդրումների խրախուսման հնարավորությունները։ Կարևորվել է գործարար շրջանակների միջև անմիջական կապերի խթանումը։
Նախարարը շեշտել է, որ Հայաստանը բազմաթիվ հնարավորություններ է ընձեռում ներդրողների համար, և երկրի իրավական բազան ու պետական քաղաքականությունն ուղղված են ներդրումների ներգրավմանը։
Ներդրումային հնարավորությունների և կայուն տնտեսական զարգացման համատեքստում նախարար Պապոյանը զրուցակցին ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի մանրամասները։
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկել են երկու երկրների միջև տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։

Arrangements have been made with the UK ambassador
RA Minister of Economy Gevorg Papoyan received John Gallagher, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom, to RA Kenan Poleo, Consul General for Eastern Europe and Central Asia, on October 4. Deputy Minister Narek Hovakimyan also participated in the meeting.
The possibilities of tourism, services, trade, infrastructure development, and investment promotion were discussed. The promotion of direct connections between business circles was emphasized.
The minister emphasized that Armenia offers many opportunities for investors and that the country's legal base and state policy aim to attract investments.
Minister Papoyan presented the details of the RA government's "Crossroads of Peace" project to the interlocutor in the context of investment opportunities and sustainable economic development.
The interlocutors thoroughly discussed various issues related to developing economic relations between the two countries