ՄԹ դեսպանի հետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին, Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գծով գլխավոր հյուպատոս Քենան Պոլեոյին։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը։
Քննարկվել են զբոսաշրջության, ծառայությունների, առևտրի, ենթակառուցվածքների զագացման, ներդրումների խրախուսման հնարավորությունները։ Կարևորվել է գործարար շրջանակների միջև անմիջական կապերի խթանումը։
Նախարարը շեշտել է, որ Հայաստանը բազմաթիվ հնարավորություններ է ընձեռում ներդրողների համար, և երկրի իրավական բազան ու պետական քաղաքականությունն ուղղված են ներդրումների ներգրավմանը։
Ներդրումային հնարավորությունների և կայուն տնտեսական զարգացման համատեքստում նախարար Պապոյանը զրուցակցին ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի մանրամասները։
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկել են երկու երկրների միջև տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։

Достигнуты договоренности с послом Великобритании.
4 октября министр экономики РА Геворг Папоян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Великобритании в РА Джона Галлахера, Генерального консула по Восточной Европе и Центральной Азии Кенана Полео. Во встрече также принял участие заместитель министра Нарек Овакимян.
Обсуждались возможности туризма, услуг, торговли, развития инфраструктуры, привлечения инвестиций. Подчеркнуто развитие прямых связей между деловыми кругами.
Министр подчеркнул, что Армения предлагает множество возможностей для инвесторов, а правовая база и государственная политика страны направлены на привлечение инвестиций.
В контексте инвестиционных возможностей и устойчивого экономического развития министр Папоян представил собеседнику детали проекта «Перекресток мира», разработанного правительством РА.
Собеседники подробно обсудили широкий спектр вопросов, связанных с развитием экономических отношений между двумя странами.