Պետդեպի տեղակալի հետ քննարկվել է կիբերանվտանգության ոլորտում ԱՄՆ ռազմավարությունը
ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ կիբերտարածության և թվային քաղաքականության բյուրոյի գծով ավագ տեղակալ Ջենիֆեր Բեչըսին և ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև համագործակցության առաջնահերթություններն ու հնարավորությունները:
«Իմ խոսքում ներկայացրել եմ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանն ուղղված ՀՀ կառավարության նախաձեռնությունները։
Ջենիֆեր Բեչըսը, իր հերթին, անդրադարձել է կիբեռանվտանգության ոլորտում ԱՄՆ կառավարության ռազմավարությանը՝ ընդգծելով հուսալի թվային ենթակառուցվածքների զարգացման անհրաժեշտությունը»,- գրել է ԲՏԱ նախարարը:

The US strategy in cyber security was discussed with the Deputy Secretary of State
BTA Minister Mkhitar Hayrapetyan received Jennifer Bechus, the US Secretary of State's Senior Deputy for Cyberspace and Digital Policy Bureau, and Kristina Kvien, the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia.
The priorities and possibilities of cooperation between the two countries were discussed during the meeting.
"In my speech, I presented the initiatives of the RA government aimed at developing the high-tech sector.
"Jennifer Bechus, for her part, referred to the strategy of the US government in the field of cyber security, emphasizing the need for the development of reliable digital infrastructures," wrote the minister of BTA.