Հայաստանի կկայանա «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» տնտեսական ծրագիրը
Սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 5-ը Հայաստանի Հանրապետությունում կկայանա «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» տնտեսական ծրագիրը:
Ծրագիրը հանդիսանում է տնտեսական զարգացման, նորարարության և ձեռնարկատիրական կարևորագույն միջոցառում, որին մասնակցում են Ամերիկյան պետությունների կազմակերպության անդամ և դիտորդ երկրները:
Ծրագիրը պատվիրակներին եզակի հնարավորություն կընձեռնի տեղում ծանոթանալու տարբեր նախագծերի, ռազմավարական ներդրումների և պետական-մասնավոր գործընկերության ոլորտներին, որոնք խթանում են տնտեսական աճն ու նորարարությունը Հայաստանում և Ամերիկյան պետություններում:
Հայաստանը, որպես հյուրընկալող երկիր, կներկայացնի իր կենսունակ նորարարական էկոհամակարգը, տեխնոլոգիական առաջընթացը, գյուղատնտեսական արդի համակարգերը և մշակութային ժառանգությունը համաշխարհային լսարանին: Ծրագիրը կընդգծի Հայաստանի դերը՝ որպես տարածաշրջանում տեխնոլոգիաների, ստեղծարարության և ձեռներեցության կենտրոն:

The economic program "Exchange of Competitiveness of American Countries" will take place in the Republic of Armenia from September 28 to October 5.
The program is an essential event of economic development, innovation, and entrepreneurship in which member and observer countries of the Organization of American States participate.
The program will provide delegates with a unique opportunity to learn on the spot about various projects, strategic investments, and public-private partnerships that promote economic growth and innovation in Armenia and the American states.
As the host country, Armenia will showcase its vibrant innovation ecosystem, technological advancements, advanced agricultural systems, and cultural heritage to a global audience. The program will highlight Armenia's role as a center of technology, creativity, and entrepreneurship in the region.