Մինասյանն ու ԵՄ դեսպանը քննարկել են արդարադատության ոլորտում գործակցության խորացման հնարավորությունը
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարը ընդգծել է ՀՀ-ում ժողովրդավարական բարեփոխումների և իրավունքի գերակայության ապահովման համատեքստում ԵՄ հետ համագործակցության բարձր մակարդակը։
Գրիգոր Մինասյանն անդրադարձ է կատարել ԵՄ քրեական արդարադատության գործակալության (Եվրաջասթ) հետ համագործակցության խորացմանը, ընդգծել Եվրաջասթ համաձայնագրի կատարումն ապահովող «Աշխատանքային պայմանավորվածության» նախագծի ստորագրման կարևորությունը:
Արդարադատության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկի երկու մասնաշենքի վերանորոգմանը ԵՄ աջակցության համար, հույս հայտնել, որ այս ուղղությամբ գործակցությունը կլինի շարունակական:
Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսն անդրադարձ է կատարել վիզայի ռեժիմի ազատականացման երկխոսությանը: Կողմերն արձանագրել են այս ուղղությամբ նախատեսվող գործողությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման գործընթացին, ԵՄ բյուջետային աջակցությանը, ինչպես նաև Էլեկտրոնային արդարադատության «e-justice» միասնական համակարգի մշակման աշխատանքներին:
Գրիգոր Մինասյանն ու Վասիլիս Մարագոսը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շարունակել համատեղ աշխատանքները արդարադատության ոլորտի բարեփոխման համատեքստում:

Minasyan and the EU ambassador discussed the possibility of deepening cooperation in the field of justice
Minister of Justice Grigor Minasyan received the delegation led by Vasilis Maragos, the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary.
The minister emphasized the high level of cooperation with the EU to ensure democratic reforms and the rule of law in RA.
Grigor Minasyan referred to the deepening of cooperation with the EU Criminal Justice Agency (Eurojust) and emphasized the importance of signing the "Working Agreement" project to ensure the implementation of the Eurojust Agreement.
The Minister of Justice expressed his gratitude for the EU support for the renovation of two buildings of the "Abovyan" Penitentiary and expressed hope that cooperation in this direction will be continuous.
Vasilis Maragos, head of the European Union delegation in Armenia, referred to the visa liberalization dialogue. The parties recorded the planned actions in this direction.
During the meeting, reference was also made to the implementation process of the RA-EU comprehensive and expanded partnership agreement, the EU budget support, and the development of the electronic justice system, "e-justice."
Grigor Minasyan and Vasilis Maragos have reached an agreement to continue joint work in the context of reforming the justice sector.