Սաուդյան Արաբիայի Ռիադ քաղաքում սեպտեմբերի 16-ից մեկնարկել է «Foodex Saudi-2024» միջազգային ցուցահանդեսը, որին Հայաստանի Հանրապետությունը մասնակցում է միասնական ազգային տաղավարով՝ ներկայացնելով 26 հայկական ընկերության արտադրանք:
Ընդհանուր առմամբ, այս տարի ցուցահանդեսը հյուրընկալում է 15 երկիր՝ ազգային տաղավարով, ինչպես նաև շուրջ 500 ընկերություն և առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչներ՝ 75 երկրից և շուրջ 20000 այցելու։
Ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսվում են գնորդների և գործարարների հանդիպումներ, ինչպես նաև «Խոհարարների Համաշխարհային Ասոցիացիա»-ի և Սաուդյան Արաբիայի խոհարարների ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված պրոֆեսիոնալ խոհարարների մրցույթ։ Ցուցահանդեսն այցելուների համար բաց կլինի մինչև սեպտեմբերի 19-ը:

Armenia participates in the "Foodex Saudi-2024" international exhibition with a unified national pavilion
The international exhibition "Foodex Saudi-2024" started in Riyadh, Saudi Arabia, on September 16. The Republic of Armenia participates in a unified national pavilion, presenting the products of 26 Armenian companies.
In total, this year, the exhibition hosted 15 countries with a national pavilion, as well as around 500 companies and trade network representatives from 75 countries and around 20,000 visitors.
The exhibition plans to include meetings of buyers and businessmen and a competition of professional chefs organized by the "World Association of Chefs" and the Association of Chefs of Saudi Arabia. It will be open to visitors until September 19.