Միգրացիայի ծառայությունը գործարկել է հերթերի կառավարման նոր համակարգը
Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության լիազորությունների տիրույթում մատուցվող հանրային ծառայությունների հերթագրման համակարգը` migration.e-gov.am-ը, վերագործարկվել է։ Էլեկտրոնային հերթը բեռնաթափվել է, այսօրվանից հերթագրման համար հասանելի են առավել մեծ քանակությամբ պատուհաններ։
Միաժամանակ սպասարկումն իրականացվում է նաև կենդանի հերթի ձևաչափով՝ հերթի ապարատով տրամադրվող կտրոնների միջոցով։
Ընդգծենք, որ առաջնահերթ սպասարկվում են առցանց հերթագրում ունեցողները, հետևաբար` հորդորում ենք քաղաքացիներին մոտենալուց առաջ առցանց հերթագրվել։
Առանց հերթագրման մոտեցող քաղաքացին, ըստ առկա կուտակումների, ինքն է գնահատում տվյալ օրվա ընթացքում սպասարկման հնարավորությունը։
Հերթերի կառավարման հիբրիդային մոդելը ներդրվում է փուլային եղանակով։ Այսօրվանից այն լիարժեք հասանելի է Երևանի բոլոր 11 տարածքային ստորաբաժանումներում, առաջիկա շաբաթում այն ներդրված կլինի նաև 19 մարզային ստորաբաժանումներում, իսկ մինչև տարեվերջ՝ ամբողջ հանրապետությունում։

The migration service has launched a new queue management system
The queuing system for public services provided under the jurisdiction of the Migration and Citizenship Service, migration.e-gov.am, has been relaunched. The electronic queue has been unloaded, and many windows are available for queuing starting today.
At the same time, service is also carried out in a live queue format using tickets provided by the queue machine.
Let's emphasize that priority is given to those who have registered online. Therefore, we urge citizens to register online before coming.
According to the existing backlog, the citizen who approaches without waiting in line evaluates the possibility of service on the given day.
The hybrid model of queue management is implemented in a phased manner. Today, it is fully available in all 11 territorial divisions of Yerevan. In the coming week, it will also be implemented in 19 regional divisions, and by the end of the year, it will be implemented in the entire republic.