Ադրբեջանի հայ փախստականները պահանջում են իրենց վերադարձի հարցը ներառել բանակցությունների օրակարգ
Ադրբեջանի Կիրովաբադ, Սումգայիթ և այլ քաղաքների հայ փախստականները, որոնք տեղահանվել են 1980-ականների վերջին, ակցիա են արել կառավարության դիմաց։ Նրանք խնդրագիր են ուղարկելու վարչապետին, ՄԽ համանախագահներին, ՄԱԿ-ի ներկայացուցչությանը՝ պահանջելով բանակցությունների օրակարգ ներառել ավելի քանի 1,2 մլն փախստական հայերի ապահով վերադարձի ու բնակության հարցն իրենց հայրենիք՝ ներկայիս Ադրբեջանի տարածք։
Ակցիայի մասնակիցներից մեկի խոսքով, երբ Բաքուն բարձրացնում է Հայկական ՍՍՀ ադրբեջանցի բնակչության Հայաստան վերադարձի հարցը, իրենք այլևս չեն կարող լռել։

Армянские беженцы Азербайджана требуют включить вопрос их возвращения в повестку переговоров
Армянские беженцы из Кировабада, Сумгаита и других городов Азербайджана, вынужденные покинуть свои дома в конце 1980-х годов, устроили акцию перед правительством. Они направят петицию премьер-министру, сопредседателям ЦК, представительству ООН с требованием включить в повестку переговоров вопрос безопасного возвращения и проживания на родине,  нынешней территории Азербайджана более 1,2 миллиона армянских беженцев.
По словам одного из участников акции, когда в Баку поднимают вопрос о возвращении азербайджанского населения Армянской ССР в Армению, они уже не могут молчать.