Կորեայում Սուրեն Պապիկյանը քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերները
Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 10-ին մասնակցել է նախարարական աշխատանքային ճաշին և քննարկումներին:
Քննարկվել են գագաթնաժողովի թեմային՝ արհեստական բանականության ռազմական նշանակությամբ պատասխանատու կիրառման խրախուսմանն առնչվող հարցեր:
Մի շարք գործընկերների՝ Կորեայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Շին Վոն-սիկի, Կորեայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Չո Տխե Յոլի, Սինգապուրի պաշտպանության նախարար Էնգ Հեն Նգի, Ֆինլանդիայի պաշտպանության նախարար Անտի Հակկանենի ու միջոցառմանը մասակցող փորձագիտական շրջանակի հետ քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին ու երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր:

As part of his working visit to the Republic of Korea, RA Defense Minister Suren Papikyan participated in the ministerial working lunch and discussions on September 10.
Questions related to the summit's topic, encouraging the responsible use of artificial intelligence with military significance, were discussed.
International and regional security challenges and bilateral issues were also discussed with several partners: Shin Won-sik, Minister of Defense of the Republic of Korea; Cho Tae-yul, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea; Eng Heng Ng, Minister of Defense of Singapore; Antti Hakkanen, Minister of Defense of Finland; and the expert circle participating in the event. And issues related to the development of multilateral relations.