Ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհվել է ՆԳՆ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր, ոստիկանության կապիտան Հայրապետ Ստեփանյանը, հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ-ն։
Հրազենային վիրավորում է ստացել նույն բաժնի համայնքային ոստիկանության տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ Արթուր Այվազյանը, որը տեղափոխվել է բուժհաստատություն։
«Ցավակցում ենք մեր զոհված գործընկերոջ ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին, կիսում կորստյան վիշտը»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Այսօր ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան համայնքի բնակիչներից սպանել է մեկ ոստիկանի, մյուսին՝ վիրավորել։ Ոստիկանությունը որոնում է Արմավիրի մարզի Նալբանդյան գյուղի 41-ամյա բնակիչ Մանուկ Մարգարյանին։

Стала известна личность убитого в Армавире полицейского
Оперуполномоченный инспектор отдела уголовного розыска Армавирского управления МВД РА капитан полиции Айрапет Степанян скончался при исполнении служебных обязанностей, сообщает МВД РА.
Инспектор общинной полиции того же отдела лейтенант полиции Артур Айвазян получил огнестрельное ранение и был доставлен в медицинское учреждение.
"Выражаем соболезнование членам семьи и родственникам погибшего коллеги, разделяем горе утраты", - говорится в сообщении.
Ранее сегодня мы сообщали , что один из жителей общины Налбандян Армавирской области убил одного полицейского и ранил другого. Полиция разыскивает  41-летнего жителя села Налбандян Армавирской области Манука Маргаряна.