Ռիգայում Հայաստանը ներկայացնում է 27 ընկերություն
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը և նախարարի տեղակալ տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը Լատվիայի Հանրապետության Ռիգա քաղաքում մասնակցել են BT1 միջազգային ցուցահանդեսային ընկերության կողմից կազմակերպված Riga Food 2024 սննդի, խմիչքների, սննդի վերամշակման տեխնոլոգիաների, փաթեթավորման, նորարարության, ՀոՌեԿա և խանութների սարքավորումների և ծառայությունների 29-րդ միջազգային ցուցահանդեսին։
Ցուցահանդեսին Հայաստանի Հանրապետությունը մասնակցում է միասնական հայկական տաղավարով՝ ներկայացնելով 27 հայկական ընկերության արտադրանք (ալկոհոլային խմիչք, ըմպելիք, շոկոլադ,թեյ,պատրաստի սնունդ և այլն)։ Նախարարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին։
Ընդհանուր առմամբ՝ այս տարի ցուցահանդեսը հյուրընկալում է 12 երկիր՝ ազգային տաղավարով, ինչպես նաև ընկերություններ, առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչներ Լատվիայից, Լիտվայից, Սլովակիայից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Բուլղարիայից, Իտալիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Իսպանիայից, Լեհաստանից, Ուզբեկստանից, Էստոնիայից, Գերմանիայից, Շվեդիայից, Ֆրանսիայից և այլ երկրներից։

27 companies represent Armenia in Riga
RA Minister of Economy Gevorg Papoyan and Deputy Minister Narek Hovakimyan participated in the 29th Riga Food 2024 international exhibition of food, beverages, food processing technologies, packaging, innovation, HoReKa, and shop equipment and services organized by BT1 international exhibition company in Riga, Latvia.
The Republic of Armenia participates in the exhibition with a unified Armenian pavilion, presenting products of 27 Armenian companies (alcoholic beverages, beverages, chocolate, tea, ready-made food, etc.). The minister visited the exhibition booths and familiarized himself with the presented products.
This year, the exhibition will host 12 countries with national pavilions, as well as companies and trade network representatives from Latvia, Lithuania, Slovakia, Georgia, Ukraine, Bulgaria, Italy, Great Britain, Spain, Poland, Uzbekistan, Estonia, Germany, Sweden, France, and other countries.