Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 19։35-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Գերատեսչությունը հիշեցնում է, որ վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել էր հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել։

The RA Ministry of Defense reported that the Ministry of Defense of Azerbaijan's statement that allegedly, on September 4, around 7:35 p.m., the units of the RA Armed Forces opened fire in the direction of the Azerbaijani positions located in the southwestern part of the border zone does not correspond to reality.
The department reminds that the Prime Minister's staff proposed to create a joint mechanism between Armenia and Azerbaijan to investigate cases of ceasefire violations and information about them, to which Azerbaijan has yet to respond.