Ըստ ICAO-ի՝ քաղավիացիայում փոփոխությունները համապատասխանում են միջազգային չափանիշներին
Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ICAO) պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանել էր Հայաստան։
Այցի ընթացքում ICAO-ի փորձագետները մեկ շաբաթ գտնվեցին Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեում՝ մանրակրկիտ ուսումնասիրելով կոմիտեի գործունեությունը և վերջին շրջանում ձեռնարկված բարեփոխումները: Հանդիպումների և խորհրդակցությունների արդյունքում ICAO-ի ներկայացուցիչները բարձր գնահատեցին Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կատարած աշխատանքը և մշակված կանոնակարգերը:
Հատկապես ուշադրության արժանացան վերջին շրջանում իրականացված փոփոխությունները, որոնք, ըստ ICAO-ի փորձագետների, լիովին համապատասխանում են միջազգային ավիացիոն չափանիշներին: Սա վկայում է Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտի զարգացման և միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցման ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերի արդյունավետության մասին:
Այս դրական գնահատականը կարևոր ձեռքբերում է Հայաստանի Հանրապետության ավիացիոն ոլորտի համար և նպաստում է երկրի միջազգային հեղինակության բարձրացմանը քաղաքացիական ավիացիայի բնագավառում:

According to ICAO, the changes in civil aviation meet international standards
The International Civil Aviation Organization (ICAO) delegation arrived in Armenia on an official visit.
During the visit, ICAO experts spent a week at the Civil Aviation Committee, thoroughly studying the committee's activities and recent reforms. As a result of meetings and consultations, ICAO representatives highly appreciated the committee's work and the developed regulations.
Particular attention was paid to the recently implemented changes, which, according to ICAO experts, fully comply with international aviation standards. This testifies to the effectiveness of the steps taken toward developing Armenia's civil aviation sector and compliance with international standards.
This positive assessment is a significant achievement for the Republic of Armenia's aviation sector and contributes to the country's increasing international reputation in civil aviation.