ԿԳ նախկին նախարար, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի կալանքի ժամկետը 3 ամսից կրճատվել է 1 ամիս` մինչև սեպտեմբերի 15-ը. այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը։
«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը մասնակի բավարարել է պաշտպանների վերաքննիչ բողոքները Արմեն Աշոտյանի կալանքի ժամկետը հերթական անգամ 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ և այն կրճատել է մեկ ամսով՝ մինչև սեպտեմբերի 15-ը»,- տեղեկացրել է նա։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Աթանեսյանը պարզաբանեց, որ սա չի նշանակում, թե սեպտեմբերի 15-ին Աշոտյանն ազատ արձակվի. «Ոչ, սա չի նշանակում, թե սեպտեմբերի 15-ին Արմեն Աշոտյանը ազատ է արձակվելու։ Ուղղակի ժամկետը լրանում է այդ օրը, և ոչինչ իրենց չի խանգարում երկարացնել այն»։

Сокращен срок содержания под стражей Армена Ашотяна
Срок содержания под стражей бывшего министра образования и науки, вице-президента РПА Армена Ашотяна сокращен с 3 месяцев до 1 месяца, до 15 сентября. Об этом сообщил его адвокат Тигран Атанесян.
"Апелляционный антикоррупционный суд частично удовлетворил апелляционные жалобы защитников на решение о продлении срока содержания под стражей Армена Ашотяна еще раз на 3 месяца и сократил его до одного месяца, до 15 сентября ", - сообщил он.
В разговоре с Radar Armenia Атанесян уточнил, что это не означает, что Ашотян выйдет на свободу 15 сентября. " Нет, это не значит, что Армен Ашотян выйдет на свободу 15 сентября. В этот день просто истекает срок его содержания под стражей, но ничто не мешает им его продлить ».