Հայաստանը Լիտվայի հետ ավիացիայի ոլորտում փոխանակվել է մասնագետների փորձով
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հյուրընկալել է Լիտվայի Հանրապետության տրանսպորտային անվտանգության ադմինիստրացիայի գլխավոր տնօրեն Վիդամանտաս Պլետային և Աերոդրոմների սերտիֆիկացման վարչության խորհրդատու Արունաս Ստանկեվիչուսին։
Այցը նպատակաուղղված էր երկու երկրների ավիացիոն մասնագետների փորձի փոխանակմանը, որը միտված է առավել արդյունավետ և թիրախային կազմակերպել ընթացիկ աշխատանքները։
Նշված այցերը կրում են շարունակական բնույթ, ինչն է՛լ ավելի է նպաստում ավիացիոն իշխանությունների զարգացմանն ու ժամանակակից միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցմանը: Այս համագործակցությունը թույլ է տալիս փոխանակել լավագույն փորձը, քննարկել ընդհանուր մարտահրավերները և մշակել նորարարական լուծումներ ավիացիայի ոլորտում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ապագա համատեղ նախաձեռնությունների հնարավորությունները՝ ներառյալ վերապատրաստման ծրագրերը, տեխնիկական խորհրդատվությունը և հնարավոր համատեղ նախագծերը: Երկու կողմերը վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ շարունակելու և ընդլայնելու այս արդյունավետ համագործակցությունը:

Армения и Литва обменялись опытом специалистов в области авиации
В Комитете гражданской авиации приняли генерального директора Управления транспортной безопасности Литовской Республики Видамантаса Плету и советника Департамента сертификации аэродромов Арунаса Станкявичюса.
Визит был направлен на обмен опытом авиационных специалистов двух стран, что направлено на более эффективную и целенаправленную организацию текущей работы.
Указанные визиты носят непрерывный характер, что еще больше способствует развитию авиационных властей и соблюдению современных международных стандартов. Такое сотрудничество позволяет обмениваться лучшим опытом, обсуждать общие проблемы и разрабатывать инновационные решения в сфере авиации.
В ходе встречи обсуждались возможности будущих совместных инициатив, включая программы обучения, технические консультации и возможные совместные проекты. Обе стороны подтвердили свою приверженность продолжению и расширению этого плодотворного сотрудничества.