ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարում է «Երևան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի անցկացման մասին, որն առաջին անգամ տեղի կունենա սեպտեմբերի 9-11-ը Երևանում:
Անդրադառնալով համաժողովին՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նշել է. «Աշխարհն արագորեն փոխվում է մեր աչքի առաջ։ Բոլոր փոփոխությունները ցույց են տալիս, որ ամուր, համախոհ դերակատարների հետ և արժեքների վրա հիմնված գործընկերությունն ավելի էական է, քան երբևէ:
Անցկացվելով առաջին անգամ՝ «Երևանի երկխոսությունը» կապահովի կարևոր հարթակ՝ հնչեցնելու թիրախային հարցեր, տարբերվող կարծիքներ և համադրվող պատասխաններ, որոնելու կայուն լուծումներ՝ ապագան կառուցելով այսօր»,- ասել է Միրզոյանը։

В сентябре в Ереване пройдет большая дипломатическая конференция
МИД РА сообщает о проведении международного форума "Ереванский диалог", который впервые пройдет 9-11 сентября в Ереване.
Касаясь конференции, министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян отметил: «Мир стремительно меняется на наших глазах. Все изменения показывают, что партнерские отношения с сильными, единомышленниками и основанные на ценностях более важны, чем когда-либо.
«Ереванский диалог» станет важной платформой для озвучивания целенаправленных вопросов, различных мнений и совместимых ответов, для поиска устойчивых решений, построения будущего уже сегодня», - сказал Мирзоян.
Конференция проводится совместно с ведущим индийским аналитическим центром Observer Research Foundation,