Բարձր է գնահատվել ՄԱԿ-ի կառույցների հետ համագործակցությունը
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի նորանշանակ մշտական համակարգող և ՄԱԿ-ի անվտանգության հարցերով պատասխանատու Ֆղանսուազ Ժակոբին:
Շնորհավորելով Ֆղանսուազ Ժակոբին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ՝ նախարար Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել ՄԱԿ-ի կառույցների հետ համագործակցության արդի մակարդակն ու ՄԱԿ-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների իրականացման համատեքստում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ՀՀ կառավարության հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերին՝ կարևորելով դրանց բովանդակային ուղղությունները և արդյունավետության գնահատումը: Քննարկվել են նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների հասցեագրման, կլիմայական փոփոխություններին ու դրանց հարմարվողականության ֆինանսավորման և մի շարք այլ ուղղություններով համագործակցության հեռանկարները:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել ամրապնդել գործընկերային հարաբերություններն ու ընդլայնել համատեղ նախաձեռնությունների շրջանակը:

Cooperation with UN structures was highly appreciated
RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan received Francoise Jacob, the newly appointed Permanent Coordinator of the United Nations in Armenia and in charge of UN Security Affairs.
Congratulations to Francoise Jacob on her assumption of office; Minister Hovhannisyan highly appreciated the current level of cooperation with UN structures and the UN's support in implementing institutional reforms.
During the meeting, the parties referred to the programs implemented jointly with the RA government, emphasizing their substantive directions and effectiveness evaluation. The perspectives of addressing the needs of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh, financing adaptation to climate change, and cooperation in several other directions were also discussed.
Both parties have expressed readiness to strengthen partnership relations and expand the range of joint initiatives.