Հայ ժողովուրդը կորցրեց իր արժանի զավակներից մեկին. Փաշինյանը ցավակցել է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի մահվան մասին։
Հայ ժողովուրդը կորցրեց իր արժանի զավակներից մեկին, ով իր կյանքը նվիրեց հայկական կրթության ու մշակույթի պահպանմանը, ակտիվ գործունեություն ծավալեց ամերիկահայ համայնքային կյանքում:
Վերջին տասը տարիների ընթացքում, ստանձնելով Ընկերակցության գործագիր տնօրենի պաշտոնը, Զավեն Խանջյանը շարունակեց իր բեղուն գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ, իր ներդրումն ունեցավ նաև Հայաստանում իրականացվող բազմաթիվ սոցիալական, կրթական ու մշակութային ծրագրերում։
Այս դժվարին պահին իմ զորակցությունն եմ հայտնում պարոն Խանջյանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին, Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական Ընկերակցության բոլոր անդամներին»։

The Armenian people lost one of their worthy children. Pashinyan expressed his condolences
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence telegram regarding the death of Zaven Khanjyan, executive director of the Armenian Evangelical Association of America. It is said in the telegram.
"I was deeply saddened to learn about the death of Zaven Khanjyan, executive director of the Armenian Evangelical Association of America.
The Armenian people lost one of their worthy children, who dedicated his life to the preservation of Armenian education and culture and was active in American Armenian community life.
During the last ten years, Zaven Khanjian, assuming the position of secretary director of the Association, continued his fruitful activity to strengthen Armenia-Diaspora relations and contributed to many social, educational, and cultural programs implemented in Armenia.
At this difficult moment, I support Mr. Khanjyan's family, relatives, colleagues, and all members of the Armenian Evangelical Association of America."