Հայ ուսանողները նվաճել են 4 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ մաթեմատիկայի միջազգային օլիմպիադայում
Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաքում օգոստոսի 5-11-ն անցկացված 31-րդ Միջազգային մաթեմատիկական ուսանողական օլիմպիադայում (International Mathematics Competition) հայաստանյան մասնակիցները նվաճել են 4 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ:
Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադային մասնակցել են աշխարհի 78 համալսարանների թիմերը՝ 401 ուսանող:
Երևանի պետական համալսարանը ներկայացնող Վահագն Հովհաննիսյանը, Հայկ Կարապետյանը, Արման Ֆահրադյանը և Ռուբեն Համբարձումյանն արժանացել են ոսկե մեդալների, իսկ Համլետ Պետրոսյանն՝ արծաթե մեդալի:
Թիմային հաշվարկում Երևանի պետական համալսարանը գրավել է պատվավոր 8-րդ տեղը։
Ուսանողական միջազգային օլիմպիադայի հայաստանյան թիմը ղեկավարել է Կարեն Քեռյանը: Մարզել են Կարեն Քեռյանը, Վազգեն Միքայելյանը, Ալբերտ Գևորգյանը, Տիգրան Հակոբյանը։
Նշենք, որ օլիմպիադային տրված 10 խնդիրներից երկուսը կազմվել և առաջադրվել էին Տիգրան Հակոբյանի և Կարեն Քեռյանի կողմից։

Армянские школьники завоевали 4 золотые и 1 серебряную медали на Международной олимпиаде по математике
Армянские участники завоевали 4 золотые и 1 серебряную медали на 31-й Международной математической студенческой олимпиаде (International Mathematics Competition), проходившей в Благоевграде (Болгария) 5-11 августа.
В Международной математической студенческой олимпиаде приняли участие команды 78 университетов мира, 401 студент.
Ваагн Оганесян, Айк Карапетян, Арман Фахрадян и Рубен Амбарцумян, представляющие ЕГУ, завоевали золотые медали, а Гамлет Петросян - серебряную медаль.
Ереванский государственный университет занял почетное 8-е место в командном зачете.
Армянскую сборную Международной студенческой олимпиады возглавил Карен Керьян. Тренируют Карен Керьян, Вазген Микаелян, Альберт Геворгян, Тигран Акопян.
Отметим, что две из 10 задач, представленных на олимпиаду, были составлены и номинированы Тиграном Акопяном и Кареном Керьяном.