Ս․թ․ հուլիսի 31-ին Վաշինգտոնում կայացել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության Կրթության և մշակույթի բյուրոյի կողմից կազմակերպված «Կրթություն ԱՄՆ» գլոբալ ցուցադրությունը, որին մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը՝ ներկայացնելով ՀՀ բարձրագույն կրթության առավելությունները և կրթական հաստատությունների կողմից արտասահմանյան ուսանողների համար կազմակերպվող ծրագրերը, որոշ բուհերի հետ նախանշելով հետագա համագործակցության հնարավորությունները։
Ցուցադրությանը մասնակցած ավելի քան 70 երկրներ և ԱՄՆ 300-ից ավելի բուհերի ներկայացուցիչներ հնարավորություն են ունեցել քննարկել համագործակցության ուղղությունները և փորձի փոխանակման հեռանկարները, հայտնում են դեսպանությունից։

Посольство РА в США приняло участие в выставке "Образование США" в Вашингтоне
31 июля в Вашингтоне состоялась глобальная выставка «Образование США», организованная Бюро образования и культуры Госдепартамента США, в которой также приняло участие посольство РА в США, представив преимущества высшего образования РА и программ организуюмых учебными заведениями для иностранных студентов совместно с некоторыми университетами с изложением возможностей дальнейшего сотрудничества.
Представители более 70 стран и более 300 университетов США, принявшие участие в выставке, имели возможность обсудить направления сотрудничества и перспективы обмена опытом, сообщает посольство.