ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լոնդոնում մասնակցել է Ցամաքային պատերազմավարման հարցերին նվիրված ամենամյա համաժողովին։
Համաժողովը կազմակերպվել էր Միացյալ Թագավորության Արքայական միավորված ԶՈՒ տեսակների ինստիտուտի (RUSI) հովանու ներքո և նպատակ ուներ ուսումնասիրելու պատերազմավարման ցամաքային տիրույթում առկա սպառնալիքները, դրանց դիմագրավման հնարավոր ուղիները, ինչպես նաև իրազեկ լինելու այդ ուղղությամբ գործընկերային լուծումներին և ռազմաքաղաքական ու արդյունաբերական վերջին զարգացումներին։
Համաժողովի շրջանակում գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպում է ունեցել բրիտանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Ռոլանդ Ուոքերի հետ։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև պաշտպանության ոլորտում առկա համագործակցության շրջանակը և դրա հետագա զարգացման ու ընդլայնման հնարավորությունները։

Эдвард Асрян встретился с начальником Генерального штаба британской армии
Делегация, возглавляемая первым заместителем министра обороны, начальником Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном, в Лондоне приняла участие в ежегодной конференции, посвященной вопросам ведения сухопутных войн.
Конференция была организована под эгидой Королевского объединенного института видов Вооруженных сил (RUSI) Соединенного Королевства и была направлена на изучение угроз, существующих в наземном секторе ведения войны, возможными способами борьбы с ними, а также на ознакомление с партнерскими решениями в этом направлении и последними военно-политическими и промышленными событиями.
В рамках конференции генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с начальником Генерального штаба британской армии генералом Роландом Уокером.
Обсуждены масштабы сотрудничества двух государств в сфере обороны и возможности его дальнейшего развития и расширения.