Ինֆորմատիկայի Եվրոպայի աղջիկների 4-րդ բաց օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը նվաճել է 1 բրոնզե մեդալ և 1 գովասանագիր:
Օլիմպիադան անցկացվել է հուլիսի 21-27-ը Նիդերլանդների Էյնդհովեն քաղաքում՝ երկու փուլով: Օլիմպիադային մասնակցել է 55 երկրի 195 աշակերտ. յուրաքանչյուր երկրից կարող էր մասնակցել առավելագույնը 4 աշակերտ։
Ա․ Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի 11-րդ դասարանի աշակերտուհի Արփի Պրազյանն արժանացել է բրոնզե մեդալի, իսկ «Քվանտ» վարժարանի 10-րդ դասարանի սան Քրիստինա Հայրապետյանը՝ գովասանագրի։ Օլիմպիադային մասնակցել են նաև Ա․ Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի 11-րդ դասարանի աշակերտ Նարե Խաչատրյանը և Գեղարքունիքի մարզի Գավառի ավագ դպրոցի 10-րդ դասարանի աշակերտ Հայուհի Միքայելյանը։
Հայաստանի թիմը ղեկավարել են Արմեն Անդրեասյանը (ԵՊՀ դասախոս) և Սամվել Անդրեասյանը (ԵՊՀ ուսանող)։
Հայաստանի թիմի մասնակցությունն օլիմպիադային ապահովվել է Jane Street, IQ Soft, Zoomerang ընկերությունների հովանավորությամբ:
Հիշեցնենք, որ ինֆորմատիկայի Եվրոպայի աղջիկների 3-րդ միջազգային օլիմպիադան անցկացվել է Շվեդիայում, որին ՀՀ թիմն արժանացել էր 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալների։

Bronze medal in the 4th International Open Olympiad for European girls
The Armenian team won 1 bronze medal and 1 commendation at the 4th European Informatics Open Olympiad for Girls.
The Olympiad was held in two stages from July 21 to 27 in Eindhoven, the Netherlands. 195 students from 55 countries participated, and a maximum of 4 students from each country could participate.
Arpi Prazyan, an 11th-grade A. Shahinyan Physics Math Special School student, was awarded a bronze medal. Christina Hayrapetyan, a 10th-grade student of Quant School, was awarded a certificate of commendation. Nare Khachatryan, an 11th-grade student of A. Shahinyan's particular school for physical mathematics and Hayouhi Mikayelyan, a 10th-grade student of Gavar High School, the Gegharkunik region, also participated in the Olympiad.
The Armenian team was led by Armen Andreasyan (EPH lecturer) and Samvel Andreasyan (EPH student).
Jane Street, IQ Soft, and Zoomerang sponsored the Armenian team, ensuring its participation in the Olympics.
It should be noted that the 3rd International Olympiad for European girls in informatics was held in Sweden, and the RA team won one silver and three bronze medals.