Գերմանիայի դեսպանությունն առաջարկում է վիզայի դյուրացված ընթացակարգ
Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ առաջարկել է նոր հնարավորություն ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և երկարաժամկետ կացության վիզա ստանալու համար։
«Auslandsportal նոր հարթակը հնարավորություն է տալիս դյուրին և ապահով ընթացակարգով դիմել Գերմանիա մուտք գործելու և Գերմանիայում Ձեր երկարաժամկետ կացության վիզայի համար։ Առցանց լրացրեք Ձեր դիմումը և հանձնեք Երևանում Գերմանիայի դեսպանությանը՝ դիմումի լիարժեքությունը նախապես ստուգելու համար։ Այդպես Դուք առանց սպասելացուցակում նախնական գրանցման կարող եք լավագույնս նախապատրաստվել դեսպանությունում կայանալիք արագացված անձնական հարցազրույցին, որի ընթացքում կներկայացնեք Ձեր բիոմետրիկ տվյալները (մատնահետք և լուսանկար)։
Ներկայիս պիլոտային փուլում հասանելի են միայն երկարաժամկետ կացության համար տրվող որոշակի վիզայի տեսակների (այսպես կոչված Ազգային վիզաների) համար առցանց դիմելու հնարավորությունները։ Վիզայի մյուս տեսակների, հատկապես Շանս-քարտի համար առցանց դիմելու հնարավորությունները կհաջորդեն քայլ առ քայլ»,- ասվում է տարածված հաղորդագրության մեջ։

The German Embassy in Armenia has issued a message offering a new opportunity to apply for a secure procedure to enter Germany and obtain a long-term residence visa.
"The new Auslandsportal platform enables you to apply for a visa to enter Germany and for your long-term stay in Germany in an easy and safe procedure. Complete your application online and submit it to the German Embassy in Yerevan to check its completeness in advance. That way, you can best prepare for the expedited personal interview at the embassy, ​​during which you will present your biometric data (fingerprint and photo) without prior registration on the waiting list.
In the current pilot phase, online application options are only available for certain types of long-stay visas (so-called National visas). The opportunities to apply online for other types of visas, especially for the Chance card, will follow step by step," the message said.