Չեխիայի դեսպանը այցելել է Մեղրի և ծանոթացել հարավին տիրող իրավիճակին
Հուլիսի 8-ին, Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը հյուրընկալել էր Հայաստանում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Պիրունչիկին։ Հանդիպման ընթացքում համայնքի ղեկավար Խ.Անդրեասյանը շնորհակալություն հայտնեց Մեղրի կատարած այցի համար։
Դեսպանի Մեղրի համայնք կատարած այցի նպատակը ճանաչողական էր և ցանկությունը մեծ էր մոտիկից ծանոթանալու Հայաստանի հարավում տիրող իրավիճակին։ Իր խոսքում Պ.Պիրունչիկը նշեց, որ բազմիցս էր լսել Մեղրիի տարածաշրջանի, մեղրածոր և քաղցրահամ մրգերի, բարենպաստ պայմանների մասին, ինչն էլ նրան ստիպել էր այցելել Մեղրի։
Հանդիպման վերջում Պ. Պիրունչիկը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, և երկուստեք պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց, որ հանդիպումները լինեն շարունակական։

Посол Чехии посетил Мегри и ознакомился с ситуацией на юге
8 июля глава общины Мегри Хачатур Андреасян принял чрезвычайного и полномочного посла Чехии в Армении Петра Пирунчика. В ходе встречи глава общины Х.Андреасян поблагодарил за визит в Мегри.
Цель визита посла в общину Мегри была информативной, и у него было большое желание ознакомиться с ситуацией на юге Армении. В своем выступлении П.Пирунчик отметил, что много раз слышал о благоприятных условиях Мегринского района, меде и сладких фруктах, которые заставили его посетить Мегри.
В завершение встречи П. Пирунчик поблагодарил за теплый прием и договорились, что встречи будут постоянными.