Նիդերլանդների պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ
Նիդերլանդների Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանի ու Նիդերլանդներում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Բիագովի ուղեկցությամբ հուլիսի 8-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում հյուրերը ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին ու նյութերին:

The delegation of the Netherlands visited Tsitsernakaberd
On July 8, the delegation of the Standing Committee on Foreign Relations of the House of Representatives of the Kingdom of the Netherlands, accompanied by Maria Karapetyan, deputy of the "Civil Contract" faction of the RA NA, and Viktor Biyagov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Netherlands, visited the Tsitsernakaberd Memorial.
The members of the delegation laid a wreath at the memorial memorial to the victims of the Armenian Genocide, bowed flowers at the eternal fire, and honored the memory of the Holy Martyrs.
In the Armenian Genocide Museum-Institute, the guests got acquainted with the certifying documents and materials about the Genocide.