Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել իսլանդացի գործընկերոջ հետ
Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել Իսլանդիայի սոցիալական հարցերի և աշխատանքի նախարար Գուդմունդուր Ինգի Գուդբրանդսոնի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համագործակցության ուղղություններին առնչվող մի շարք հարցեր․ շեշտվել է համատեղ ծրագրերի իրականացման կարևորությունը, որը թույլ կտա խոցելի խմբերի համար իրականացվող ծրագրերը դարձնել առավել թիրախային և արդյունավետ։
Այս համատեքստում ընդգծվել է նաև լավագույն փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը, ինչը հնարավորություն կտա նպաստել երկու երկրների ոլորտային առաջընթացին ու զարգացմանը։

Нарек Мкртчян встретился со своим исландским коллегой
В рамках рабочего визита в Литву министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян встретился с министром социальных дел и труда Исландии Гудмундуром Инги Гудбрандссоном.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся направлений сотрудничества в сфере труда и социальной защиты. Подчеркнута важность реализации совместных программ, что позволит сделать программы, реализуемые для уязвимых групп населения, более адресными и эффективными.
В этом контексте также была подчеркнута необходимость обмена передовым опытом, который позволит внести вклад в прогресс и развитие двух стран.