ՄԹ կողմից հետախուզվող, ՀՀ-ում հայտնաբերված կինը վարձու մարդասպան է. BBC
BBC-ն հայտնում է, որ օրերս Հայաստանում կալանավորված 44-ամյա Էյմի Բետրոն, որ հետախուզվում էր Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Թագավորության իրավապահների կողմից, վարձու մարդասպան է։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ նա փնտրվում է 2019 թվականի սեպտեմբերին Բիրմինգհեմի Սաութ Յարդլի քաղաքում գործարարին գնդակահարելու փորձի համար։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ՆԳՆ ոստիկանության ՔՈԳՎ և Նաիրիի բաժնի ծառայողների համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հուլիսի 2-ին Պռոշյան գյուղի Վանահովիտ թաղամասում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և Նաիրիի բաժին է տեղափոխվել 44-ամյա Էյմի Բ.-ն:
Նա Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Թագավորության իրավապահների կողմից հետախուզվում էր սպանություն կատարելու շուրջ նախնական համաձայնության և ապօրինի կերպով հրազեն պահելու մեղադրանքով:

Женщина, разыскиваемая Великобританией и найденная в Армении, является наемной убийцей. BBC
Как сообщает BBC , 44-летняя Эми Бетро, ​​недавно арестованная в Армении и разыскиваемая сотрудниками правоохранительных органов Королевства Великобритании и Северной Ирландии, является наемным убийцей.
По данным СМИ, она разыскивается за попытку застрелить бизнесмена в Саут-Ярдли, Бирмингем, в сентябре 2019 года.
Напомним , ранее мы сообщали, что в результате совместных мероприятий, предпринятых сотрудниками полиции внутренних дел и отдела Наири, 2 июля 44-летняя Эйми Б. была найдена, арестована и передана в отдел Наири в Ванаовитском районе села Прошян.
Ее разыскивали правоохранительные органы Королевства Великобритании и Северной Ирландии по обвинению в сговоре с целью совершения убийства и незаконном хранении огнестрельного оружия.