Գեղամ Գևորգյանը կմասնակցի Միացյալ ազգերի առևտրի և զարգացման համաժողովին
ՄՊՀ նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Ժնև մասնակցելու Միացյալ ազգերի առևտրի և զարգացման համաժողովի (UNCTAD) Սպառողների շահերի պաշտպանության օրենքի ու քաղաքականության և Մրցակցության օրենքի և քաղաքականության միջկառավարական խմբերի նիստերին։
Նիստերի ընթացքում տեղի կունենան քննարկումներ մրցակցության իրավունքին և քաղաքականության վերջին զարգացումներին, միաձուլումների նկատմամբ վերահսկողությանը, թվային շուկաներում և էկոհամակարգերում մրցակցության օրենքի կիրարկմանը վերաբերող և այլ հարցերի շուրջ։
Սպառողների շահերի պաշտպանության օրենքի և քաղաքականության միջկառավարական խմբի նիստի շրջանակում Գեղամ Գևորգյանը հանդես կգա ելույթով՝ ներկայացնելով Հայաստանի մրցակցային մարմնի իրականացրած աշխատանքները և նախատեսվող բարեփոխումները այս ուղղությամբ։
Այցի շրջանակում ՄՊՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև մի շարք երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարների հետ։

Gegham Gevorgyan will participate in the United Nations Trade and Development Conference
MSU President Gegham Gevorgyan left for Geneva to participate in the meetings of the intergovernmental groups of the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD), Consumer Protection Law and Policy, and Competition Law and Policy.
The sessions will feature discussions on recent competition law and policy developments, merger control, competition law enforcement in digital markets and ecosystems, and more.
Gegham Gevorgyan will make a speech within the framework of the session of the intergovernmental group on the law and policy of protecting consumer interests, presenting the works carried out by Armenia's competition body and the planned reforms in this direction.
During the visit, the MSU president will also meet with the heads of competition authorities of several countries.