Մաքսային ծառայությունում վերազինումն իրականացվել է ԱՄՆ պետքարտուղարության աջակցությամբ
Ռենտգենյան սարքեր և ճառագայթային հայտնաբերման ժամանակակից սարքավորումներ՝ մաքսային ծառայությունում. վերազինումն իրականացվել է ԱՄՆ պետքարտուղարության աջակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊԵԿ-ից։
Նոր սարքավորումների կիրառումը մաքսային ծառայությունում հնարավորություն կտա ավելի բարձրացնել մաքսային ծառայողների աշխատանքի արդյունավետությունը՝ նպաստելով սահմանների ու ազգային շահերի պաշտպանվածությանը մարտահրավերներից:
Հիշեցնեք, որ Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսության ամփոփիչ նիստի ընթացքում ստորագրվել է «ՀՀ կառավարության և ԱՄՆ կառավարության միջև իրենց մաքսային մարմինների փոխադարձ օգնության վերաբերյալ» համաձայնագիրը, որի նպատակն է խորացնել համագործակցությունը սահմանային անվտանգության և առևտրի ընթացակարգերի պարզեցման ոլորտում:

Модернизация таможенной службы проведена при поддержке Госдепа США
Рентгеновские аппараты и современное оборудование радиационного контроля в таможенной службе. Модернизация проводилась при поддержке Госдепа США. Об этом сообщает КГД РА.
Использование нового оборудования в таможенной службе позволит еще больше повысить эффективность работы таможенников, способствуя защите границ и национальных интересов от вызовов.
Напомним, что в ходе заключительного заседания стратегического диалога Армения-США было подписано соглашение «между правительством РА и правительством США о взаимной помощи их таможенных органов», целью которого является углубление сотрудничества в области пограничной безопасности и упрощения торговых процедур.