Իտալիայի զինվորական գլխավոր դատախազը հյուրընկալվել է ՀՀ զինվորական դատախազությունում
Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր Զինվորական դատախազությունում հյուրընկալել է Իտալիայի զինվորական գլխավոր դատախազ Մաուրիցիո Բլոկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալները, Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալֆոնսո դի Ռիզոն, Իտալիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ծովինար Համբարձումյանը, Զինվորական դատախազության դատախազները, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վարչության պետ Արման Ասլանյանը, այլք:
ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը ողջունել է Իտալիայի պաշտոնակցին, վերջինիս գլխավորած պատվիրակության անդամներին, շնորհակալություն է հայտնել Հայաստան կատարած այցի համար և Իտալիայի գործընկերների հետ քննարկել փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, անդրադարձել համագործակցության զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին:
ՀՀ զինվորական դատախազը, ի թիվս այլ հարցերի, ներկայացրել է Զինվորական դատախազության կողմից իրականացվող աշխատանքն ու լիազորությունների շրջանակը:
Իտալիայի զինվորական գլխավոր դատախազ Մաուրիցիո Բլոկը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գործընկերոջը հյուրընկալության համար, կարևորել երկու երկրի իրավապահ կառույցների միջև ակտիվ փոխգործակցությունն ու փորձի փոխանակումը:
Հանդիպման ավարտին տեղի է ունեցել հարցուպատասխան, քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

The RA Military Prosecutor's Office hosted the Military Prosecutor General of Italy.
The Military Prosecutor of the Republic of Armenia, the Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia, Grigor Elizbaryan, today hosted the delegation led by the Military Prosecutor General of Italy, Maurizio Block, at the Military Prosecutor's Office.
Deputy Prosecutors of the RA, Italian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Alfonso Di Rizzo, RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Italy Tsovinar Hambardzumyan, Prosecutors of the Military Prosecutor's Office, Chief of the Military Police of the RA Ministry of Defense Ashot Zakaryan, Head of the RA Department of Civil Defense, Arman Aslanyan, and others took part in the meeting.
RA Military Prosecutor Grigor Elizbaryan welcomed the Italian counterpart. The delegation members headed by the latter thanked him for his visit to Armenia. They discussed a wide range of issues related to cooperation with the Italian partners, referring to the opportunities and perspectives of the development of cooperation.
The RA military prosecutor, among other issues, presented the work and scope of powers of the Military Prosecutor's Office.
Italian Military Prosecutor General Maurizio Block thanked his Armenian counterpart for the hospitality and emphasized the active interaction and exchange of experience between the law enforcement agencies of the two countries.
At the end of the meeting, a question-and-answer session took place, during which several issues of mutual interest were discussed.