«Երեմյան Փրոջեքթս»-ն իր՝ Գինեսի համաշխարհային նոր ռեկորդը նվիրել է Հայաստանին
Հունիսի 24-ին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի հետ հանդիպմանը «Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերությունների խմբի հիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Դավիթ Երեմյանը Հայաստանին է նվիրել 1 ժամում ամենաշատ բաժակներով կաթի մատուցման համար սահմանած Գինեսի համաշխարհային ռեկորդը հավաստող վկայականը՝ ի նշան արդյունավետ համագործակցության։
Գինեսի ռեկորդի գրանցման միջոցառմանը 1 ժամվա ընթացքում 7469 մարդ մեկական բաժակ կաթ է խմել` գերազանցելով մինչ այդ Կոստա Ռիկայում սահմանված ռեկորդը։
Նախարարը բարձր է գնահատել ընկերության և Կառավարության միջև առկա համագործակցությունը, որն ուղղված է պարենային անվտանգության ապահովմանը, որակյալ կաթի սպառման մշակույթի ձևավորմանը, ինչպես նաև արտադրության նոր որակի ու չափանիշների սահմանմանը։

On June 24, at a meeting with RA Minister of Economy Gevorg Papoyan, the founder and general director of the "Yeremyan Projects" group of companies, Davit Yeremyan, presented Armenia with the Guinness world record certificate for serving the most glasses of milk in one hour as a sign of effective cooperation.
At the Guinness record event, 7,469 people drank a glass of milk within 1 hour, surpassing the previous record set in Costa Rica.
The Minister highly appreciated the existing cooperation between the company and the Government, which is aimed at ensuring food security, forming a culture of quality milk consumption, and defining new production quality and standards.