Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվյե Դեկոտինյին Գորիսում է
Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվյե Դեկոտինյիին: Այս մասին հայտնում են Գորիսի համայնքապետարանից։ Հանդիպման ընթացքում երկու կողմերը քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, ինչպես նաև Գորիսի զարգացման համագործակցության հեռանկարները:
Դեսպանը կարևորել է Ֆրանսիայի հետ գործակցության խորացումը և հույս հայտնել համատեղ նոր նախագծերի իրականացման համար: Համայնքի ղեկավարը դեսպանի հետ միասին շրջել են Վիենի պուրակում, որտեղ ընթանում են վերակառուցման լայնածավալ աշխատանքներ։
Պուրակում իրականացվում են ենթակառուցվածքների արդիականացման և բարեկարգման աշխատանքներ։ Նախատեսվում է թարմացնել զբոսայգու ճեմուղիները, կանաչապատ գոտիները, նստարանները, լուսավորության համակարգը։
Վերակառուցումից հետո պուրակը կդառնա քաղաքացիների սիրելի հանգստավայրը՝ նոր հնարավորություններ ընձեռելով հաճելի ժամանակ անցկացնելու համար։ Դեսպանի այցի շրջանակներում՝ այսօր երեկոյան տեղի կունենա համերգ Ֆրանսիայի դեսպանատան նախաձեռնությամբ:

French Ambassador Olivier Decotigny is in Goris
The head of the Goris community, Arush Arushanyan, received Olivier Decotigny, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic, as reported by the Goris municipality. During the meeting, the two sides discussed issues of mutual interest and the prospects of cooperation in the development of Goris.
The Ambassador emphasized the deepening of cooperation with France and expressed hope for implementing new joint projects. Together with the Ambassador, the head of the community toured Vien Park, where large-scale reconstruction works are underway.
Infrastructure modernization and improvement works are being carried out in the park. It is planned to update the paths, green zones, benches, and lighting system of the park.
After the reconstruction, the park will become a favorite recreation spot for citizens, providing new opportunities for a pleasant time. As part of the Ambassador's visit, a concert will be held this evening at the initiative of the French Embassy.