Հանդիպել են Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի պաշտպանության նախարարները
Լյուքսեմբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հունիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության պաշտպանության նախարար Յուրիկո Բակեսի հետ։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև դեսպան Տիգրան Բալայանը։
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն ու պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի միջև համագործակցության հեռանկարներին, նաև
բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր։ Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը։

Defense ministers of Armenia and Luxembourg met
As part of his working visit to Luxembourg, on June 20, RA Defense Minister Suren Papikyan met with Grand Duchy of Luxembourg Defense Minister Yuriko Backes. Ambassador Tigran Balayan was also present at the meeting.
The prospects of cooperation between Armenia and Luxembourg in regional security and defense were also discussed
in multilateral formats, as well as issues related to the collaboration within the framework of NATO and the EU. Suren Papikyan presented the course of reforms of the RA Armed Forces.