ԵՄ դեսպանը հանդիպել է Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահին
Հունիսի 18-ին Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Միհրան Խաչատրյանը հերթական անգամ հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու կողմերի միջև մինչ օրս իրականացված ծրագրերի արդյունքները, որոնք դրական ազդեցություն են ունեցել ավիացիոն ոլորտի զարգացման վրա։
Կողմերը քննարկել են նաև ապագա համագործակցությունը և հայկական ավիացիոն ոլորտի աջակցման հետագա քայլերը՝ մասնավորապես անվտանգության ամրապնդման և ոլորտի ճկունության ուղղություններով։

The EU Ambassador met with the Chairman of the Civil Aviation Committee
On June 18, the Chairman of the Civil Aviation Committee, Mihran Khachatryan, once again met with Vassilis Maragos, the Ambassador of the European Union Delegation to Armenia.
During the meeting, the results of the projects implemented between the two sides were discussed, which positively impacted the development of the aviation sector.
The parties also discussed future cooperation and further steps to support the Armenian aviation sector, particularly strengthening the sector's security and flexibility.