Նախարարը հանդիպել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը շրջայց է կատարել Ֆրանսիական ցամաքային և օդային պաշտպանության և անվտանգության արդյունաբերությունների խմբի (GICAT) կազմակերպած «EUROSATORY» միջազգային ցուցահանդեսի տաղավարներով:
Նախարարը հանդիպել է հայկական և միջազգային ընկերությունների ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ, այցելել հայկական ընկերությունների տաղավարներ։
GICAT-ի հետ համատեղ հատուկ միջոցառմանը ողջույնի խոսքում Մխիթար Հայրապետյանը ներկայացրել է ցուցահանդեսին ներկա գտնվող մեկ տասնյակից ավելի հայկական ընկերություններին։

Министр встретился с представителями оборонно-промышленных компаний
В рамках рабочего визита во Францию ​​министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян осмотрел павильоны международной выставки "EUROSATORY", организованной Французской группой компаний по наземной и противовоздушной обороне и безопасности (GICAT).
Министр встретился с представителями армянских и международных военно-промышленных компаний, посетил стенды армянских компаний.
В своей приветственной речи на специальном мероприятии совместно с GICAT Мхитар Айрапетян представил более десятка присутствующих на выставке армянских компаний.