Նախարարը հանդիպել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը շրջայց է կատարել Ֆրանսիական ցամաքային և օդային պաշտպանության և անվտանգության արդյունաբերությունների խմբի (GICAT) կազմակերպած «EUROSATORY» միջազգային ցուցահանդեսի տաղավարներով:
Նախարարը հանդիպել է հայկական և միջազգային ընկերությունների ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ, այցելել հայկական ընկերությունների տաղավարներ։
GICAT-ի հետ համատեղ հատուկ միջոցառմանը ողջույնի խոսքում Մխիթար Հայրապետյանը ներկայացրել է ցուցահանդեսին ներկա գտնվող մեկ տասնյակից ավելի հայկական ընկերություններին։

The minister met with representatives of military-industrial companies
As part of his working visit to France, RA Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan toured the pavilions of the "EUROSATORY" international exhibition organized by the French Land and Air Defense and Security Industries Group (GICAT).
The minister met with representatives of Armenian and international military-industrial companies and visited the booths of Armenian companies.
Mkhitar Hayrapetyan introduced more than a dozen Armenian companies present at the exhibition in his welcome speech at the special event jointly with GICAT.