Մեկնարկել են հայ-գերմանական միջկառավարական հերթական խորհրդակցությունները
Հունիսի 19-ին Երևանում մեկնարկել են ֆինանսական և տեխնիկական համագործակցության հայ-գերմանական միջկառավարական հերթական խորհրդակցությունները։
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը, Գերմանիայի Դեմոկրատական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերը, ինչպես նաև պետական գերատեսչությունների և միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներ։
Քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկու երկրների միջև առկա ծրագրերի կատարման ընթացքի և հեռանկարների, երկկողմ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ հետագա քայլերի վերաբերյալ տևական և կայուն տնտեսական զարգացման, գյուղատնտեսության, շրջակա միջավայրի և էներգետիկայի, մասնագիտական կրթության, բարձր տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, ՓՄՁ-ներին աջակցության և մի շարք այլ ոլորտներում:

On June 19, regular Armenian-German intergovernmental consultations on financial and technical cooperation started in Yerevan.
The meeting was attended by Deputy Minister of Economy of RA Narek Hovakimyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Democratic Republic of Germany Victor Richter, and representatives of state departments and international structures.
A wide range of issues was discussed, including the progress and prospects of implementing existing programs between the two countries, further steps in the direction of expanding bilateral cooperation in sustainable economic development, agriculture, environment and energy, professional education, high technologies, tourism, SMEs support, and several other areas.