Առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հունիսի 16-20-ին՝ կեսօրից հետո, առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ, տեղեկացնում են Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 16-ին աստիճանաբար կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով։
Հունիսի 16-20-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:

В ближайшие дни температура воздуха повысится
На территории Республики Армения 16-20 июня во второй половине дня в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах возможен град, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
Ветер юго-западный, скорость 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с. 16 июня температура воздуха постепенно повысится еще на 2-3 градуса.
В вечерние часы 16-20 июня в некоторых районах города возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится со скоростью 16-20 м/с.